تبلیغات
احمد عبودی پور - احیای حماسه شهدای گمبوعه در 90 سال پیش
لزوم زنده نگه داشتن تسلسل حافظه تاریخی مسلمانان
صهیون پژوه: بالاخره به دستور رهبر عزیز انقلاب تاریخ رشادت های مردم مسلمان ایران زنده شد و نبرد ایرانیان مظلوم با انگلیس جنایتکار زنده شد. ای کاش برای زنده کردن ۱۴۰۰ سال تاریخ رشادت ها و اسلام گرایی کمردم ایران موجی بزرگ تر برخیزد تا شاهد یادمان های بیشتری در اقصی نقاط کشور باشیم و نگذاریم تسلسل حافظه تاریخی مردم ایران از دست برود. به راستی چرا نباید چنین باشد، در حالی که صهیونیست ها نیز در حفظ تسلسل حافظه تاریخی مردمانشان بسیار کوشا هستند و حتی برای حفظ جعلیات خود مانند هولوکاست تا می توانند می کوشند و امروزه شاهد حدود بیست موزه هولوکاست در واشنگتن و شهرهایی از فلسطین اشغالی و نیویورک هستیم. یادمان باشد که در جنگ نرم پیش روی ما، این عمل یکی از بهترین حملات تدافعی از هویت اسلامی است.این خبر را ببینید:

 
هدیه عشایر عرب خوزستان به وزیر اطلاعات در افتتاح یادواره شهدای گمبوعه
دراین برنامه عشایر عرب خوزستان یک "دله قهوه "(ظرف مخصوص دم کردن قهوه مخصوص عشایر عرب)را به طور نمادین به وزیر اطلاعات اهدا کردند. وزیر اطلاعات گفت: هر بیرق عشایر عرب نشانه ای از امنیت کشور جمهوری اسلامی است. به گزارش ایرنا حجت الاسلام "حیدر مصلحی "چهارشنبه در آیین یادواره شهدای حماسه عشایر غیور عرب درمنیور جنگ جهانی اول در یادمان این شهیدان افزود: این بیرقهای برافراشته به دنیا نشان می دهد که غرب و استکبار به رغم صرف بودجه های میلیاردی وتوطئه های سنگین علیه ایران تمام اقشار ایران اسلامی اماده دفاع از تمامیت کشور و نظام اسلامی هستند.
وی اضافه کرد: فرزندان عشایر غیوری که حدود یکصد سال پیش با دست خالی دربرابر استعمار پیرانگلیس دردفاع از اسلام و وطن خود به ندای مرجعیت لبیک گفتند امروزآماده پیروی از رهبر خود هستند.
وی گفت: این بیرق ها جمعیت بزرگی از بسیجیان و سربازان امام زمان را درزیر لوای خود دارند که نوادگان همان مجاهدان بزرگی هستند که حماسه عشایر غیور عرب را آفریدند. وی ادامه داد: این جمعیت به فریب خورده های استکبار می گویند که در پیروی از ولایت فقیه ودفاع از دین و مذهب و ملیت و کیان و ناموس و شرف وعزت خود کاملا آماده و هوشیار درصحنه هستند. وزیر اطلاعات گفت: این روحیه نتیجه تربیت دینی و الهی است که مردم این خطه درنتیجه تلاشهای علمای استان وبزرگوارانی دارند که دربخش های مختلف فرهنگی فعال هستند. حجت الاسلام مصلحی با اشاره به تلاشهای استاندار خوزستان ومجموعه اجرایی استان دررفع محرومیت وتبعیض افزود: فتنه ای که دراین سال پشت سرگذاشتیم به دنبال تثبیت تبعیض های سنگینی بود که در دوران دولتهای گذشته در لوای حکومت دینی بروز کرده بود ولی در دولت نهم و دهم با عنایات ویژه رهبری و با شعار عدالت محوری و رفع تبعیض حرکت های خوبی صورت گرفت.
وی با تقدیر از سفرهای استانی رییس جمهوری گفت: همین جریان فتنه با این سفرها مخالفت می کردند وآن را توزیع فقر می نامیدند زیرا جلوی انباشت ثروت آنها را می گرفت. وزیر اطلاعات تاکید کرد:دراین سفرها که مورد تایید مقام معظم رهبری هم هست اعتبارات خوبی در مناطق محروم وبرای رفع نیازهای این مناطق توزیع شده است،ولی جریان فتنه می خواست جلوی اجرای عدالت را بگیرد. حجت الاسلام مصلحی با بیان اینکه خوشبختانه مردم با بصیر ت با این فتنه و غائله روز عاشورا برخورد کردند 'گفت: بایدمتوجه فتنه ها و توطئه های جدید دشمن باشیم ومقابله با این تحرکات هوشیاری و بصیرت می خواهد که همه عشایر غیور ماازآن برخوردارند.
وی با اشاره به حماسه عشایرغیور عرب درمقابله با دشمنان تاریخی ایران وخیال خام انگلیس برای تصرق خوزستان وغارت ثروت ها و منابع این منطقه ازایران گفت: امروز هم غرب و امریکا و انگلیس به بهانه دستگیری یک تروریست در منطقه حضور گسترده یافته اندوهنوز پس از گذشت چندین سال حضور آنها درمنطقه غیر از ایجاد ناامنی ومصائب بسیار برای مردم حاصلی دربر نداشته است. وزیر اطلاعات با اشاره به تفقد رهبری ازعشایر عرب خوزستان و عنایت ویژه ایشان به این قشر ازملت ایران سلام ویژه ایشان را به اهالی و عشایر عرب خوزستان ابلاغ کرد.دراین برنامه عشایر اهواز یک "دله قهوه "(ظرف مخصوص دم کردن قهوه مخصوص عشایر عرب)را به طور نمادین به وزیر اطلاعات اهدا کردند.
یادواره حماسه شهدای گمبوعه امروز در یادمان این شهدا در روستای گمبوعه اهواز که حدود 15کیلومتری این شهر واقع و محل خاکسپاری شهدای این حماسه است برگزار شد. حماسه گمبوعه به سال 1292هجری شمسی( 1914میلادی )برمی گردد که درآن عشایرعرب با فتوای "سید محمد کاظم یزدی" رییس وقت حوزه نجف اشرف علیه نظامیان متجاوز انگلیس به مقابله پرداختند. مقر نظامیان انگلیسی درآن موقع درمنطقه امانیه اهواز بود. دردرگیری که بین عشایرمنطقه گمبوعه و انگلیسی ها رخ داد حدود 500نفر از عشایر دلاور و غیور توسط نیروهای متجاوز انگلیسی به شهادت رسیدند. به دستور مقام معظم رهبری سه سال پیش یادمانی درمحل تدفین رزم آوران عشایر غیور عرب منطقه گمبوعه اهواز احداث گردید و امسال اولین یادمان شهدای حماسه گمبوعه دراین محل برگزارشد. منبع


تاریخ : دوشنبه 21 آذر 1390 | 10:28 ب.ظ | نویسنده : احمد عبودی پور | نظرات
.: Design By : Susa Theme | susatheme.com :.